Integrated Solutions pierwszym integratorem ICT o statusie SUSE Linux Cloud Service Provider

Dodano 22-10-2013 | Autor: Integrated Solutions

Warszawa, 22 października 2013 rokuFirma Integrated Solutions (IS), spółka-córka Orange Polska, jest pierwszym w Polsce integratorem ICT o statusie Cloud Service Provider dla oprogramowania SUSE Linux i  towarzyszących mu usług wsparcia technicznego. Dzięki temu, IS i Orange udostępniają systemy SUSE Linux Enterprise Server (SLES) w modelu Cloud.

SUSE Linux to ekonomiczny system operacyjny do zastosowań biznesowych. Udostępniony w modelu chmurowym, daje firmom większą elastyczność, która ułatwi im optymalne wykorzystanie zasobów IT. IaaS (Infrastructure as a Service) to pakiet usług, oferowany przez Integrated Solutions i Orange Polska, który polega na udostępnianiu zasobów infrastruktury IT w modelu Cloud.

Współpraca IS i SUSE daje firmom możliwość zakupu Wirtualnego Centrum Danych wraz z systemem operacyjnym SUSE Linux jako platformy dla innych rozwiązań: baz danych, systemów CRM i ERP oraz innych aplikacji biznesowych. System Linux zapewnia bezpieczeństwo działania aplikacji wraz ze swobodą wyboru oprogramowania do uruchomienia w Wirtualnym Centrum Danych.

Na SUSE Linux działa już ponad 14 tysięcy certyfikowanych (na tej platformie) aplikacji. Co więcej, SUSE jest jedyną dystrybucją systemu Linux zalecaną przez wiodących producentów rozwiązań IT. Usługa Wirtualnego Centrum Danych rozliczana jest w modelu pay-as-you-use i świadczona ze zlokalizowanego w Łodzi Data Center Orange Polska. Taka lokalizacja sprawia, że Data Center funkcjonuje według polskiego prawa, a to oznacza dla firm bezpieczeństwo i jasne zasady.

SUSE Linux to najbardziej ekonomiczny system operacyjny do zastosowań biznesowych dysponujący profesjonalnym wsparciem oferowanym przez naszą firmę w Polsce. SUSE jest jedyną dystrybucją systemu Linux zalecaną przez wiodących producentów oprogramowania, takich jak VMware, Microsoft i SAP, oraz rekomendowaną przez dostawców sprzętu, takich jak Hewlett-Packard, Dell, IBM czy Fujitsu. SUSE Linux posiada najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa, w tym Carrier Grade Linux, FIPS 140-2 standard, Common Criteria Certificates na poziomie EAL4+, które są wymagane w centrach przetwarzania danych. Efektem naszej współpracy z Integrated Solutions i Orange jest usługa, w ramach której klienci otrzymują skonfigurowaną platformę, zawierającą system operacyjny SUSE Linux wraz ze środowiskiem aplikacyjnym i bazodanowym, nie ponosząc kosztów inwestycji w sprzęt, a rozliczając się z naszym partnerem w modelu płatności miesięcznych lub innym – mówi Wojciech Mazurek, dyrektor firmy SUSE w Polsce.

SUSE Linux w modelu chmurowym oznacza brak nakładów inwestycyjnych, efektywniejsze wykorzystanie zasobów, szybki czas uruchomienia systemu i elastyczność. Nawiązanie współpracy z SUSE to kolejny krok w poszerzaniu naszego portfolio usług chmurowych zgodnie ze strategią, która zakłada oferowanie klientom wyboru najlepszych technologii dostępnych na rynku. Wierzymy, że połączenie dorobku SUSE, Orange i Integrated Solutions przyniesie wymierne korzyści naszym klientom, stanowiąc odpowiedź na potrzeby nowoczesnych firm – mówi Leszek Hołda, Prezes Integrated Solutions.

Informacje o SUSE
SUSE, pionier oprogramowania open source, jest dostawcą niezawodnych, odznaczających się najwyższą zgodnością interoperacyjną rozwiązań związanych z systemem Linux infrastrukturą typu cloud, które zapewniają przedsiębiorstwom większą kontrolę i elastyczność. Ponad 20 lat doświadczeń inżynierskich, doskonały serwis i niezrównany ekosystem partnerów zapewniają najwyższą jakość produktów i pomocy technicznej, które pozwalają klientom zapanować nad złożonością systemów, obniżać koszty i zapewnić niezawodność działania newralgicznych usług. Trwałe relacje pozwalają nam dopasować się do potrzeb klientów i dostarczać im nowatorskie rozwiązania potrzebne do odnoszenia sukcesów – dziś i w przyszłości. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.suse.com.

 

Informacje o Integrated Solutions:

Integrated Solutions jest partnerem firm w cyfrowej transformacji. IS dostarcza innowacyjne usługi i rozwiązania technologiczne. Partnerami firmy Integrated Solutions są wiodący światowi dostawcy rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych. Integrated Solutions jest spółką powstałą w ramach Orange Polska.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://I-S.com.pl.


Kontakt dla mediów:

Karol Stróż
Head of Marketing
Integrated Solutions
E-mail: karol.stroz@orange.com

Wojciech Jabczyński
Rzecznik prasowy
Orange Polska
E-mail: wojciech.jabczynski@orange.com