Integrated Solutions wdrożył w Media Saturn Holding Polska sieć w technologii Dynamic VPN

Dodano 12-11-2013 | Autor: Integrated Solutions

Warszawa, 12 listopada 2013 rokuFirma Integrated Solutions (IS), spółka-córka Orange Polska wdrożyła w Media Saturn Holding Polska Sp. z.o.o. sieć w technologii Dynamic VPN, która zastąpiła dotychczas wykorzystywaną sieć MPLS. Nowa sieć połączyła 66 sklepów Media Markt i Saturn z centralą firmy w Warszawie oraz z zapasowym centrum danych hostowanym w Data Center Orange Polska. Dzięki temu MSHP zyskuje zwiększoną przepustowość transmisji danych, łatwe podłączanie do sieci nowych placówek, zapewnienie dodatkowych usług (wideokonferencje, dostęp do Internetu dla klientów w sklepach Media Markt i Saturn). Dodatkowo również znaczące oszczędności w porównaniu do rozwiązania MPLS o porównywalnych parametrach. Jest to pierwszy tego typu projekt w holdingu Media Saturn.

Holding Media-Saturn działa w Polsce od 1998 roku, kiedy otworzył pierwszy sklep z elektroniką użytkową marki Media Markt. Po 15 latach firma ma już 66 marketów w 42 miastach w Polsce, a do końca roku 2013 będzie ich 68. W tym roku uruchomiony został innowacyjny format sklepów dedykowany technologiom mobilnym i akcesoriom pod marką Saturn Connect – pierwszy powstał w Galerii Katowickiej, gdzie testowane są również nowe usługi, m.in. bezpłatny dostęp WiFi dla klientów. Równolegle we wszystkich sklepach SATURN powstały strefy mobilne Saturn Connect.

Media Saturn Holding Polska (MSHP) przez ostatnie kilkanaście lat stosował sieć w technologii MPLS. Rozwiązanie to przestało jednak wystarczać. „Dział IT w MSHP stara się być konsultantem biznesowym. Budujemy mocną nić porozumienia między IT i biznesem, staramy się oferować najlepsze wsparcie dla biznesu analizując potrzeby biznesowe i trendy technologiczne oraz możliwość ich wykorzystania, tworząc – odpowiadające na potrzeby – rozwiązania. Zbliżenie IT z biznesem to mocny filar firmy” – zapewnia Sławomir Topyła, dyrektor IT w Media Saturn Holding Polska. „Budowa nowej sieci korporacyjnej była właśnie odpowiedzią na potrzeby biznesu” – dodaje.

Powodów migracji do nowej technologii – Dynamic VPN (DVPN) – było kilka. MSHP chciało stworzyć nową platformę komunikacyjną, za pośrednictwem której można by prowadzić rozmowy nie tylko głosowe, ale i wideokonferencje. „Zależało nam też na szerokopasmowej transmisji danych. Oprócz sieci korporacyjnej, także urządzenia prezentowane w sklepach wymagają obecnie dużej przepustowości, ponieważ korzystają z dostępu do Internetu. Transmisja telewizyjna w standardzie HD to nawet 5 Mb/s, a wideokonferencje w jakości HD to np. 1,5 Mb/s w zależności od zastosowanych rozwiązań. Dziś wszystko komunikacją stoi” – podkreśla Sławomir Topyła. „Standardem stał się dostęp do niektórych usług przez Internet. Jeżeli klient chce sprawdzić działanie nowego telewizora, w tym opcji internetowych, to dajemy mu taką możliwość” – dodaje.

„Jest to pionierski projekt w holdingu MSH, konsultowany i uzgodniony z centralą, wdrożony przy znaczącej współpracy z naszym centralnym działem IT – Media Saturn IT Services. Być może nasze doświadczenia zostaną wykorzystane w innych krajach” – podsumowuje Sławomir Topyła.

 

O Media Saturn Holding Polska
Holding Media-Saturn to największy w Europie sprzedawca elektroniki użytkowej, właściciel sieci Media Markt oraz Saturn, dysponujących łącznie ponad 950 marketami w 17 krajach, z czego 66 (47 Media Markt, 19 Saturnów) zlokalizowanych jest w Polsce. Obie marki stanowią punkt odniesienia dla największych detalistów w branży. W roku 2013r. został otwarty w Galerii Katowickiej pierwszy sklep pod marką Saturn Connect, dedykowany technologiom mobilnym i akcesoriom. Równocześnie we wszystkich sklepach SATURN powstały wydzielone strefy mobilne Saturn Connect.

Więcej informacji: www.mediamarkt.pl, www.saturn.pl

Informacje o Integrated Solutions:

Integrated Solutions jest partnerem firm w cyfrowej transformacji. IS dostarcza innowacyjne usługi i rozwiązania technologiczne. Partnerami firmy Integrated Solutions są wiodący światowi dostawcy rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych. Integrated Solutions jest spółką powstałą w ramach Orange Polska.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://I-S.com.pl.


Kontakt dla mediów:

Karol Stróż
Head of Marketing
Integrated Solutions
E-mail: karol.stroz@orange.com

Wojciech Jabczyński
Rzecznik prasowy
Orange Polska
E-mail: wojciech.jabczynski@orange.com